Kanayan Ay
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor

+4
Loretta Landers
Charles Wallace
Winona R. Longedheart
Cécile D. Piémont
8 posters
YazarMesaj
Cécile D. Piémont
Çaylak Cadı & Akademi Öğrencisi
Çaylak Cadı & Akademi Öğrencisi
Cécile D. Piémont

Soy Kökeni : Cadı
Namı : Kristal Cadı Dorothèe

Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor Empty
MesajKonu: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyCuma Şub. 03, 2012 4:20 pm

Muhtemelen çoğunuzun haberi vardır. Yine de bir başlık açıp film ve kitaplar üzerinden konuşabiliriz diye düşünmüştüm. İkinci kitabını henüz okuyor olsam da biter bir haftaya tüm seri ve filmin fragmanı epeyi insanı heyecanlandırıyor.

Kitap Konusu Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır. Başkent Capitol’ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık oyunları TV’den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır.

On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır. Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kız kardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi erecektir. Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur. Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.

Kazanmak ün ve talih demektir. Kaybetmek ise kesin ölüm anlamındadır. Açlık Oyunları başlasın!

Konusunu çarpıkça anlatmak yerine kitaptan alıntılamak daha mantıklı geldi bana kdma.
Fragman

Yönetmen: Gary Ross
Yazarlar: Suzanne Collins, Gary Ross

Oyuncular:
Ehm, bir kısmı...
Jennifer Lawrence Katniss Everdeen

Josh Hutcherson Peeta Mellark

Elizabeth Banks Effie Trinket

Liam Hemsworth Gale Hawthorne

Woody Harrelson Haymitch Abernathy

Alexander Ludwig Cato

Stanley Tucci Caesar Flickerman

Isabelle Fuhrman Clove

Amandla Stenberg Rue

Willow Shields Primrose Everdeen

Leven Rambin Glimmer

Toby Jones Claudius Templesmith

Lenny Kravitz Cinna

Jacqueline Emerson Tilki Surat

Dayo Okeniyi Thresh

Latarsha Rose Portia

Açıkçası çoğu oyuncuda hayal kırıklığı yaşadım >.> Hani oynayamayacaklarından değil, hiç aklımdaki tiple uyum sağlayamadıklarından... Jennifer Lawrence'ın suratı yabancı hissettirmedi ama... Eh o da aklımın ucundan geçmezdi. Cinna'da katliam yaşadım resmen. O BENİM EN MERAK ETTİĞİM KARAKTERDİ LAN! *bunalımda* Peeta uymuş tamam izin veriyorum o oynayabilir... Onun dışında Claudius'un Conan gibi bir şey olmadını bekliyordum mesela.
Oyuncular hakkındaki düşüncelerim bu kadar ._. Ha bir de Isabella Fuhrmann'ın oynadığını görünce ciddi şok yaşadım. Evdeki Düşman isimli Berille ilk date'imizde *jdsn* izlediğimiz korku filminde başroldeydi. Sırf onun için bile iple çekiyorum tarihi...

Uzun lafın kısası... Hadi hayırlısı.
https://bleedingmoon.yetkin-forum.com/t178-c-e-c-i-l-e
Winona R. Longedheart
Usta Cadı
Usta Cadı
Winona R. Longedheart

Hobiler : Tsunderelik
Namı : Rose, Winny

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyCuma Şub. 03, 2012 4:29 pm

Bir şey diyeyim mi kadrosunu hiç sevmedim ben de aynı senin gibi >.>
Bence film güzel olmayacak çoğu romandan uygulanan film gibi T.T *bkn: eragon, ejderha dövmeli kız, şimşek hırsızı ve daha niceleri*
Neyse dediğin gibi hadi hayırlısı >.>
Charles Wallace
Engizisyon ve Hukuk Profesörü & Avukat
Charles Wallace

Namı : Takma isim için ismi fazla uzun. Biz size tamını verelim? Benedict Charles Harlow Wallace ftw

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyCuma Şub. 03, 2012 4:39 pm

İlk gördüğümde fragmanı ben anlık Katniss'i Emily Browning oynayacak sandım *facepalm*
Ben de korktum bir an kötü olur diye. Fragman o kadar kötü değil gibi ama... Çoğu film fragmanı kadar iyi olmuyor ._.
Winona R. Longedheart
Usta Cadı
Usta Cadı
Winona R. Longedheart

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyCuma Şub. 03, 2012 4:43 pm

Ne bilim ben sevmedim ._. Hiçbir karakter hayal ettiğim gibi değil benim T.T kitaplardaki karakterler bu karakterler değil gibime geliyor T.T O kadar da iyi değil bence fragman ._. Ama belki film iyi olur.Belki ._.
Loretta Landers
Usta Cadı & Akademi Öğrencisi
Loretta Landers

Soy Kökeni : Cadaloz
Hobiler : Takılmaca
Namı : Lori

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyCuma Şub. 03, 2012 11:46 pm

Ben oyunculardan nefret ettim lan Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor 1960710754
Ama hala umudum var.. belki biraz da olsa güzel olabilir diye umuyorum.. Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor 3470187390
Charles Wallace
Charles Wallace

Namı : Takma isim için ismi fazla uzun. Biz size tamını verelim? Benedict Charles Harlow Wallace ftw

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyC.tesi Şub. 04, 2012 3:22 pm

Abi Cinna aklımdaki gibi olsaydı diğer karakterleri inanın iplemiyorum. AMA CINNA?! ABİ BEN O ADAMA SARKACAKTIM! AMA-! AMA!!
Loretta Landers
Loretta Landers

Soy Kökeni : Cadaloz
Hobiler : Takılmaca
Namı : Lori

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyC.tesi Şub. 04, 2012 4:02 pm

Zenci çıktı lan adam... Ben onu gayet de beyaz biri olarak düşünüyordum..
Charles Wallace
Charles Wallace

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyC.tesi Şub. 04, 2012 4:10 pm

AYNEN TAT Dur dA'da geçen o ve Portia için model görmüştüm. Bulup ekleyeyim.
BULDUM
http://leesa-m.deviantart.com/art/Hunger-Games-Cinna-and-Portia-175103863?q=favby%3Achaitaymin%2F39363735&qo=4
TÜM HAYALLERİMİN İÇİNE ETTİN SVEGİLİ FİLM! BÖYLE Bİ CINNA VERİN LAN BANA! SABAH AKŞAM GİYDİRSİN BENİ YAKSIN BENİ NEBLİM HER ŞEYE RAZIYIM SADECE BÖYLE BİR CINNA İSTİYORUM
Winona R. Longedheart
Usta Cadı
Usta Cadı
Winona R. Longedheart

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyC.tesi Şub. 04, 2012 6:08 pm

AHA İŞTE LAN BUNLARDAN NEGZEL OLURDU*-* Bu filmin kadrosunu sevmediğimi söylemiş miydim ._.
Leon Lewis
Kirli Kan
Kirli Kan
Leon Lewis

Soy Kökeni : Bulanık
Namı : Paul Tibbets, Lester, Leroy, Lewin, leo, Le Roi

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyC.tesi Şub. 04, 2012 6:26 pm

Hani ırkçı olmak istemiyorum ama... BANA BÖYLE CINNA VERİN GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM
https://bleedingmoon.yetkin-forum.com/t182-leon-lewispaul-tibbets
Lilith Diaño
Black Rose Akademisi Öğrencisi
Black Rose Akademisi Öğrencisi
Lilith Diaño

Soy Kökeni : Avcı
Hobiler : Kan akıtmak, ımm... Birilerinin kafasına bir şeyler fırlatmak. Sonraaa... Bateri parçalamak falan işte.
Namı : Diaño -Bu soy ismi değil gardaş. Soy isimde bulamadım zati-

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyPtsi Şub. 13, 2012 3:02 pm

offf filmi izledikten sonra seriden nefret etmekten korkuyorum >.> cidden oyuncular hiç de beklediğim gibi değil benim de yaaaaaaaaaaa! Hayallerimi yıktılar, içine ettiler. Çok heycan yapmıştım oysa filmi çıkçak denince T.T ilk başta sallamasyon oyuncular bunlar deniyordu bi kaç tanesi için sankim. Onlar daha güzeldi yeminbillah T.T
Olivette Perdita
Kadim Altın Çember Üyesi
Kadim Altın Çember Üyesi
Olivette Perdita

Hobiler : Sophronia & Sophia ile takılmak.
Namı : Shahrazad, Hürrem

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyPerş. Mart 22, 2012 4:35 pm

Açlık Oyunları Başlasın!

Eheh heyecanlandım. Ne yapacaksınız gençler, gidiyor muyuz sinemaya? Aslıyla bu iki hafta içerisinde kaçacağız biz lkdms
Erik Grabowski
Simyacı
Simyacı
Erik Grabowski

Soy Kökeni : İnsan
Hobiler : Çok kişilikli olduğunu düşünürsek... Çok hobisi olur mu? Gerçi çok kişilikli mi yoksa öyle gibi mi davranıyor bilinmez.
Namı : Kaçık, Çatlak, Psikopat.

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyPerş. Mart 22, 2012 5:06 pm

Yarın ya da cumartesi ya da pazar. İki arkadaşımdan biriyle. İkisi de sordu ne halt yiycem bilmiyorum şsldfkd bir de kardeşim de gitmek istiyor.
Olivette Perdita
Kadim Altın Çember Üyesi
Kadim Altın Çember Üyesi
Olivette Perdita

Hobiler : Sophronia & Sophia ile takılmak.
Namı : Shahrazad, Hürrem

MesajKonu: Geri: Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor   Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor EmptyC.tesi Mart 24, 2012 3:55 pm

Filme gittim. Hatta yeni girdim eve. Aslıyla gittik ve önümdeki sırık kaltak nedeniyle altyazıları adam gibi okuyamayıp film boyunca kafamı sağa sola çevirsem de... Eh iyi film sayılırdı.
Kitabın ayrıntılı anlatımlarından sonra bünyenin yedirememesinden midir bilmiyorum, fakat bazı sahnelerin çok geçiştirilmiş olduğunu düşündüm ben. Nasıl desem, daha etkileyici bir şey yapılabilirdi sanırsam? Yine de müzikler ve bazı -teknik olarak çoğu da denebilir buna- müziğin bastırılıp tüm seslerin kesilmesi hedesini kullanmaları hoş gibiydi.
Rue'nun ölüm sahnesi fenaydı. Tabi filmin güzelliğinden de olmayabilir o. YİNE DE içim yandı o ölünce lan.

Bir de başında geçiştirilmiş dedim ya, film başladığı zaman buraya yazmak için not ettim o bölümü. Ne var ki "geçiştirilmiş sahne" kısmını unutmasa da beynim, bunun hangi sahne olduğunu hatırlayamadı dskjanfs
Velhasıl mutluyuz. Önümdeki kaltak da umarım kısır kalır amk. Film zevkimi skti.

Adam akıllı izlenimlerimi ayzacaktım üşendim yine lan. Neyse.

Açlık Oyunları Filme Uyarlanıyor
1 sayfadaki 1 sayfası