Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*
 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Olivette Perdita

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Olivette Perdita
Kadim Altın Çember Üyesi
Kadim Altın Çember Üyesi
avatar

Mesaj Sayısı : 188
Kayıt tarihi : 18/02/12
Hobiler : Sophronia & Sophia ile takılmak.
Namı : Shahrazad, Hürrem

MesajKonu: Olivette Perdita   Cuma Nis. 06, 2012 7:21 pm


Olivette Perdita
{ N o s t a l g i a L u l l a b y }
--------
Olivette Perdita
Gerçek Soyismi bilinmiyor.
Dolunay'ın Gelini & Kadim Altın Çember Üyesi
Shahrazad
214 & 14 Mart
Kadın & Heteroseksüel
Nereli olduğu bilinmiyor.
Altın Çemberin En Sözü Geçen Üyelerinden Biri
AYNADAKİ YANSIMA

Uzun, masalsı salınımlarla rüzgarda uçuşan açık kremsi kahverengi saçları vardır kusursuz bir düzlükte. Ön perçemlerini daima yana doğru çeker. Bebeksi, yumuşacık çehresi büyü yapmadığı yıllarda dahi kolay kolay eskimemiştir. Yaptığı büyüler nedeniyle hala 18 yaşındaki hali gibi görünür.
Cadı kostümü üzerinde olmadığı zamanlar klasik masum görünümlü elbiseler giymeyi tercih eder. Genelde etek giymekten hoşlansa da çok nadir bol tulumlar giyebilir. En sevdiği baharımsı pastel tonlardaki kostümlerinde vintage rüzgarları görülür.

Cadı kostümü:
 


YAŞLI KALP

Daima olgunluğun, bilgeliğin bir timsali olmuştur yaşlı cadı. Yıllar üzerine bindikçe daha da oturmuş bilgelik adeta annesidir onun onu tüm kötülükleri bertaraf ederek büyütmüş...
Kavgacı biri değildir. Onu sinirlendirmek çok zordur, en kötü anda dahi bir annenin yapacağı gibi ortamı sakinleştirip son saniyeye kadar soğukkanlılığını korur. Önyargılı biri değildir. Hoşgörü timsali, herkese şefkatle davranacak kadar geniş yürekli yaşlı bir annedir. Elijah'a olan aşkı hiçbir gün solmaz, oğluna duyduğu sevgiyi hiçbir şey değiştiremez.
Çocukları sever, ne zaman bir çocuğu öldürmek zorunda kalsa kalbi daima pişmanlıkla burkulur.
En zor anlarda dahi kararlı davranır. Ne zaman ne yapacağını bilen sağduyulu biridir. Saçma, çocukça şeylere prim vermez. Sır tutabilir, sevecen biridir. Boş konuşmaz, konuşmalarında illa ki duyulur öğütler. Şarkı mırıldanmaktan hoşlanır. Cadılığın insanlara yapılan bir işkenceden ibaret olduğunu düşünmez. Yine de masumiyet yumağı değildir. Düşünce yapısı o kadar da diğer cadılara benzemediği için her zaman fikirlerini bir ortamda öylece saçmaz.


AİLE

"Basit bir köylüydü ailesi. Veba nedenilye annesini erken kaybetmiş, cadılığı ortaya çıkınca da büyücü sayılan babası kendi rızasıyla kanayan ay ayini için kendini kızına feda etmişti 45 yaşına gelince o."
"195 yaşında tanıştığı genç ve yetenekli avcıyla resmi olarak evlenmese de kalplerinde daima bir söz vardı birbirlerine verdikleri."
"Elijah'dan bir bebeğe sahip oldu. Oğluna Oliver ismini verdi. Oliver'ı güvendiği bir aileye emanet edip bir daha asla oğlunun başına iş açmamak için karşısına çıkmama yemini etti."
"Elijahı oğlu için kalbine gömdü, o zamandan sonra asla bir araya gelmediler."


YILLAR ARASINDA KAYBOLMUŞ TÜRKÜ

Basit bir köylüydü ailesinin kızıdır. Lee Nehri yakınlarındaki bir köyde yetişmiştir. Veba nedenilye annesini erken kaybetmiş, cadılığı ortaya çıkınca da büyücü sayılan babası kendi rızasıyla kanayan ay ayini için kendini kızına feda etmişti 45 yaşına gelince o. Bu kadar genç Dolunayın Gelini olmasıyla ünü bir anda yayıldı. 92 yaşına gelince bilgeliğinin iyice fark edilmesi üzerine Altın Çemberden davet aldı. 94 yaşında resmi olarak Altın Çemberin bir üyesi oldu. 42 yaşında ilk kez bir çaylak cadı aldı eğitime. İki yıl sonra bir avcı tarafından öldürülen henüz 15 yaşındaki Roselyn isimli çaylak cadısının ardından uzun bir zaman boyunca hiç kimseyi eğitimine almadı.
156 yaşında Eleanore isimli genç bir cadıyı gördü uzaktan. İlk defa onun ilanına cevap verdi, eğitime aldı o kahverengi saçlı, minik suratlı güzel çocuğu. Onu daha küçükken eğitmeye başlayıp çocuğu yerine tuttu, bir anne gibi büyüttü onu. Eleanore'u 18 yaşına gelince usta cadı yapmasının ardından bile kolay kolay bırakmadı, çaylağıyla hemen ilişiğini kesmedi.
195 yaşına gelince hiç kapısını çalacağını ummayacağı duygu, aşk, kucaklayıverdi onu. Tüm olgunluğuna rağmen aşkı kabul etti, yasak aşkının peşinden gitti sonuçları hiç düşünmeden. Elijah isimli bu genç, başarılı avcı karşılıksız bırakması sevgisini. Ne var ki rahmine düşmüş oğlunun haberini alınca korku sardı etrafını. Eğer bir oğlu olduğu öğrenilirse hem avcılar kıymetlisini hain sayacak, hem de kendi ırkı onun adını haine çıkarıp düşünmeden idam edecekti. Başka hiçbir çaresi kalmamıştı. Elijahla birlikte aldıkları bir kararla yaşadıkları her şeyi kalplerine gömdüler. Oğlunu doğurduktan sonra doğru düzgün oğlunun kokusunu içine çekemeden güvendiği bir insan aileye evlatlık verdi oğlunu. O günden sonra zamanında kurtardığı sırdaşı Candice aracılığıyla çok nadiren de olsa uzaktan seyredebildi oğlunun büyüyüşünü.


KIRIK KASETİN MELODİSİ

Geceyi, bahar sabahlarını, yıldızları, çiçekleri, penguenleri sever.
İnsanlarla çay içmek, Sophia ve Soproniayla oyunlar oynamak en keyif aldığı şeylerdendir.
Boş zamanlarında ikiz yardımcılarına kıyafet dikerek vakit geçirmekten hoşlanır.

Sophia ve Sophronia isimli iki yardımcı kölesi vardır. Sophia soluk açık pembe saçlı, Sopronia mavi saçlıdır. Bir örnek giyinirler ve daima neşeyle etrafta dolaşırlar. Bu kızkardeşler hiçbir zaman ona ihanet etmemiş -tabi ki o da onlara- onunla aynı köy kökenli Bancroft ailesinin şimdiden üç nesil önceki fertlerinin ikiz kızlarıdır. Eski aile dostluğu nedeniyle onların kızlarını ölümlerinden sonra canlandırmış, bu kuklamsı o bırakmadığı taktirde ölmeyecek kızları yanına yardımcı olarak almıştır. Onlara güvenci tamdır ki kendi kızları da sayılabileceği için şüpheye hiçbir lüzum yoktur.

Candice sırlarını paylaştığı tek kişidir.İlişki bölümünde karakter yerleştirimi Candice karakterinin lejantından esinlenilmiştir.

●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●

    P o i s o n o u s A p p l e ;
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Olivette Perdita
Kadim Altın Çember Üyesi
Kadim Altın Çember Üyesi
avatar

Mesaj Sayısı : 188
Kayıt tarihi : 18/02/12
Hobiler : Sophronia & Sophia ile takılmak.
Namı : Shahrazad, Hürrem

MesajKonu: Geri: Olivette Perdita   Cuma Nis. 06, 2012 7:22 pm

İ K O N L A R & R E S İ M L E R

{buraya iconlar}:
 

{buraya resimler}:
 

●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●

    P o i s o n o u s A p p l e ;
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Olivette Perdita
Kadim Altın Çember Üyesi
Kadim Altın Çember Üyesi
avatar

Mesaj Sayısı : 188
Kayıt tarihi : 18/02/12
Hobiler : Sophronia & Sophia ile takılmak.
Namı : Shahrazad, Hürrem

MesajKonu: Geri: Olivette Perdita   Cuma Nis. 06, 2012 7:22 pm


K A R A K T E R İ L İ Ş K İ L E R İ
Eklenmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. İkon eklenmeyen karakterler ne yazık ki lejanta da eklenmeyecektir.
Karakterinizin 3 ikonu:
Karakterinizin Adı:
Kurgu: Yapmış olduğumuz kurgu yahut karakter hakkında düşündüklerini yazabilirsiniz.

Sophia & Sophronia
~Yardımcı Köleler~

Daima aile dostu olmuş Bancroftların hastalıktan kaybettikleri kızları olan bu ikiz kızlar, Olivette'nin onlara duyduğu minnettarlık nedeniyle kontratsız hayata döndürdüğü, ardından yardımcı olarak zarar gelmeme güvencesiyle yanına aldığı köleler... Asla onları köle olarak ezmedi Olivette. Ne olursa olsun kaybolmayan neşeleriyle en yakın arkadaş rütbesine sahip oldular hep. Olivette onları asla yanından ayırmaz. Her işte onlardan yardım eder ki onlardan başka bir köleye de hiçbir zaman ihtiyaç duymamıştır.

●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●

    P o i s o n o u s A p p l e ;
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Olivette Perdita
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Kanayan Ay  :: Oyuna Başlamadan Önce :: Karakter Haritası :: Kimlik Kartı-
Buraya geçin: