Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*
 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Avcı&Cadı Seviye Sistemi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Adnan S. Çetin
Müzik Profesörü
Müzik Profesörü
avatar

Mesaj Sayısı : 96
Kayıt tarihi : 07/02/12
Soy Kökeni : Kontratlı Avcımsı İnsan
Hobiler : Dolandırıcılık
Namı : Anan, Ednın

MesajKonu: Avcı&Cadı Seviye Sistemi   Paz Mart 25, 2012 7:10 pm

Her cadı ve avcının seviyesi bir olmadığı için, bu seviye farklarının görev alım işlerinde ortalığı karıştırmaması için seviyelendirme sistemini tanıtıyorum genç padawanlar.
Seviye sistemine göre her iki ırkın mensupları da güç, ün, yetenek ve olgunluklarına göre 1-7 arası bir seviyeye sahip olacaktır. Avcıların seviyeleri "†" ile gösterilirken, cadıların seviyesinin işareti "★" olacak. Her karakter yaptığı görevlerle veya rp içerisinde kendisini geliştirerek bir üst seviyeye atlayabilecek.
Avcılar kendi seviyesinin üzerinde bir cadıyı avlayamazlar. Hiçbir avcıya seviye üstünde bir görev verilemez.

Ün kazanmak için cadı köyü civarındaki bölgelerde devriye gezebilir yahut halkın güvenini kazanacak hareketlere başvurabilirsiniz. Saldırıya uğramış bir köyün ardından köylüleri sakinleştirmek, zararı kapatıcı hareketlerde bulunmak ününüzü iyi yöne çekecektir.

Cadıların ün kazanması ise görevlerde yaptıkları yıkıma göre olur. Görevlerinizde kendinize dair bir imza bırakırsanız yıkımı gerçekleştirdiğiniz yerde, bu yardımcı olacaktır sizin ün kazanmanıza.


A v c ı l a r ;
BR Akademisi Öğrencisi yahut akademiye gitmeden hala eğitim halinde olan avcılar en fazla iki artı alabilir. Akademide üstün başarı göstermiş avcılar iki artıya sahipken, sıradan avcılar 5. sınıfa gelene kadar hep tek bir artıya sahip olabilecekler.
1-5 arası sınıflar †
5-8 arası sınıflar ††
İki artıya sahip öğrenci avcılar istedikleri kadar görev bitirsinler, üç artıya sahip olamazlar. Fakat tek artılı bir avcı ikinci artısını alabilmek için 3 görev bitirmelidir.

Akademiyi bitirmeleriyle her avcı +1 artı alır. (Tek artıları varsa iki, iki artıları varsa seviyeleri üç artı olur) Bir üst seviyeye atlamak için 5 görev bitirmelidirler.

Engizisyona girmek için avcının en az 5 artısı olmalıdır. Engizisyonun pek de üstün bir muhafızı olmayacaksa bu artı sayısı 4 artıya düşebilir.

6. artıya kadar artı almak için gerekli görev sayısı hep 5tir. Altıncı artılarını alabilmek için 6 görev bitirmeli, 6 artılı bir cadı öldürmeleri gerekmektedir. Eğer altı artılı bir cadı öldürürlerse bitirdikleri görev sayısı ne olursa olsun 6. seviyeye atlarlar.

7. Seviye en üst seviye olduğu için yedinci artıyı almak öyle kolay değildir. Ününüzün dört bir yana yayılmış olması lazımdır. Aynı şekilde 8 tane görev bitirmelisiniz ki, bu gereklilikleri tamamladığınız zaman en üst rütbeyi almış olacaksınız. Cadı avlama seviyeniz de dolunayın gelinine çıkacak.

C a d ı l a r ;
Avcılardan pek de bir farkı yok cadıların rütbe atlama tarzlarının.
Çaylak cadılar en fazla 3. seviyeye çıkabilirler. Dördüncü seviyeye gelmelerinin ardından düşük güçte bir usta cadı olmuş olurlar. 4. seviyeye geçene kadar seviye atlamak için 5'er görev bitirmelisiniz. +. seviye olmak için bitirmeniz gereken görevler;
+Üç tane sıradan rahatsızlık verme görevi
+İki avcı öldürme
+Bir köyü yakma
Son olarak köy de yakmalarının ardından resmi olarak usta cadıları tarafından usta cadı oldukları ilan edilir.

Bir cadı çaylak cadı eğitebilmek için 5. seviyede olmalıdır. 5. seviyeye geçmek için 6 adet görev bitirmelisiniz. 50 yaşınızı geçtiğiniz zaman otomatik olarak 5. seviyeye geçmiş olursunuz.

Kalfa cadılar 3. seviyenin üstüne hiçbir zaman geçemezler. Eğitim almadıkları sürece alabilecekleri en üst seviye üç yıldızdır.

Dolunayın gelini olabilmek için 6 veya 7 yıldıza sahip olmalısınız. Yedinci seviyeye geçmek için kanayan ay ayini yapmak şarttır. Yedinci seviyede bir cadı en az 100 yaşına girmelidir.

Altın Çembere girmek için 6 veya 7 yıldıza sahip olmalısınız. Altı yıldızla altın çembere girmek için ününüzün epeyi yayılmış olması lazımdır.

●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●


xXx
A Scandal in Istanbulia:
 


A Scandal in Survivor:
 

Bu sınıfta Seda Sayan var mı Niko?:
 


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Avcı&Cadı Seviye Sistemi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Kanayan Ay  :: Danışma :: Rehber Tapınak-
Buraya geçin: