Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*
 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Seviyeler&Irklar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Leon Lewis
Kirli Kan
Kirli Kan
avatar

Mesaj Sayısı : 632
Kayıt tarihi : 22/04/10
Soy Kökeni : Bulanık
Namı : Paul Tibbets, Lester, Leroy, Lewin, leo, Le Roi

MesajKonu: Seviyeler&Irklar   Cuma Nis. 23, 2010 5:13 pm

Sistemimiz belirli ırklar üzerine kuruludur ve bu ırklar kendi içerisinde seviyelere sahiptir.C a d ı l a r
Doğuştan büyücü ırktır. Yalnızca dişiler cadı olabilir. Ancak onlara yardımcılık yapan kişiler de -kız, erkek ayrım yapmaksızın- büyücü diye anılırlar ve cezaları cadılarla eşittir. Cadılar resmi olarak suçlu sayılırlar. Yakalamak çoğu yerde ödüllü olmasının yanı sıra yakalanan cadılar yakılır veya başka, özel şekillerle idam cezasına çarptırılır. Cadı büyüleri ikiye ayrılır. Sözle yapılan büyüler ve iksirler. İnsanlar cadılarla kontrat imzalayabilir ve istekleriyle eşit oranda bir karşılık vermek karşılığında onlarla işbirliği kurabilirler. Fakat kontrat imzalamış insanların vücudunda kendi seçtikleri herhangi bir noktada cadı tarafından işaret koyulur. Cadılarla kontrat imzalamış insanlar da büyücü sayılır ve cadılarla aynı cezaya çarptırılırlar. Klasik cadı kurgusuna ev sahipliği yapıyor kurgumuz. Şapkaları, korkutucu iksir eşyaları olan ve geceleri çocukları kaçıran tiplemelerden bahsediyorum. Aralarında elbette hiyerarşi bulunan özel bir topluluk. Bunlar ise saygınlığı ve güç olarak Dolunayın Gelinleri, Üstad, Kalfa, Çaylak olarak sıralanıyor. Kirli soydan gelenler tam anlamıyla cadı olmasa cadı kategorisine giriyor.

Dolunayın Gelinleri
En güçlü cadıları içerisine alan gruptur. Bu cadılar herkes tarafından saygı görür ve diğerleri tarafından çekinilen cadılardır. Kanayan Ay ayinini yapmış cadılar Dolunay'ın Gelini olurlar ve diğer cadılarla güçleri ölçüşemez bile. Genelde toplum arasında yaşamazlar.

Üstat Cadılar
Abartı bir güçleri olmasa da gücünü kanıtlamış ve yeterli seviyeye olaşmış cadılardır. Yetişkin cadı da denebilir. Bu cadılar, eğitmek veya bilgilerini devretmek için yanlarına bir çaylak cadı alırlar. Her Üstat, Bir Çaylak Cadı alabilir.

Çaylak Cadılar
Eğitimdeki cadılardır. Cadılığa dair hiçbir bilgiye sahip değillerdir ve bir üstat cadının yanında cadılığı öğrenirler. Çaylak cadı'nın yaptıklarından Üstat Cadı sorumludur.

Kalfa Cadılar
Eğitim görmemiş veya belirli bir bilgisi olsa dahi yalnız çalışan cadılardır. Üstat cadılar kadar güçlü değillerdir.

Kirli Soy
Annesi cadı olan insanlardır. İksirleri yapabilme yatkınlıkları olsa da doğuştan büyücü değillerdir ve basit iksir büyüleri harici hiçbir büyüleri tutmaz. Onun dışında cadı anneden kaynaklanan ayrıcalıkları da vardır. Kirli soyun insanları, diğer insanlara nazaran büyüye daha dayanıklıdırlar ve diğerleri gibi kolayca büyü etkisinde kalmazlar. Her ne kadar güçlü özelliklere dahip olamasalar da tek bir özel yeteneğe sahip olabilirler. Element bükücülüğü gibi bu özel yetenekleri kullanmak engizisyon tarafından yasaklanmıştır. Yeteneklerini kullanmazlarsa suçlu sayılmazlar. Toplum tarafından ceza verilmese de dışlanırlar. Bir cadıyı kokularından diğer insanlardan ayırabilirler.

Büyücü
Cadıların yardımcıları, köleleri olan normal insanlardır. Bir cadıyla ilişkiye giren, evlenen veya bir cadıyla kontrat imzalayan insanlar büyücü sayılır. Cezaları yakılmaktır.

A v c ı l a r

Avcılar
Cadı avcılarıdır. Yalnız takılabilir veya akademideki gruplarıyla avlanabilirler. Bir tarikata katılıp bir isim altında avcılıklarını sürdürebilirler. Her cadı avında çoğu zaman bir karşılık alırlar. Engizisyona bağlı olmak zorunda değillerdir. Yine de hukukları engizisyonda kesilir, engizisyonda belgeleri tutulur. Bir akademi bitirmek zorunda değillerdir.

Profesörler
Avcı akademilerindeki eğitmenlerdir. Bir sınava tabii tutulup eğitmenliğe yükseltilirler. Toplum arasında saygınlığa sahiptirler ve avcılık seviyeleri abartı olmak zorunda olmasa da yüksektir. Her profesör üç adet öğrenciden sorumlu olur. Akademi içerisinde belli sınıflara ders verse dahi asıl grubunu eğitip avcılığı öğretmekle yükümlüdür. Bir grup almak zorunlu değildir. Aynı anda sadece tek bir grubu eğitebilirler. Avcılık yapmak zorunda değildirler.

İ n s a n l a r


İnsanlar
Çoğunun cadılarla bağı yoktur. Cadılar gizli yaratıklardır ve insanların dünyasında yalnızca bir efsane olarak bilinirler. Bu nedenle cadıların varlığı da insanlardan gizlenir. İnsanlar istedikleri her mesleğe girebilir, her okulda okuyabilir veya normal insan hayatına dair ne varsa yapabilirler. Bir insan istediği zaman avcılara katılabilir. Eğer bir tarikata katılmak istiyor ve 15 yaşının altında ise bir eğitime tabii tutulurlar. 15 yaşın üstü geçik ise görevlerde öğrenir avcılığı.

Simyacılar
Cadılık hakkında epeyi bilgisi olan kesimdir. Avcılık ve cadılığa dair kitapları, objeleri bulunan mesleki gruptur. Temel temaları felsefe taşı üzerinedir. Tarafsız kesimdir. Cadılarla iş yaptıkları da belli olsa dahi cezaya çarptırılmazlar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://bleedingmoon.yetkin-forum.com/t182-leon-lewispaul-tibbets
 
Seviyeler&Irklar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Kanayan Ay  :: Danışma :: Rehber Tapınak-
Buraya geçin: