Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*
 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Christopher Nicholas Carrington

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Nicholas Carrington
İnsan
İnsan
avatar

Mesaj Sayısı : 192
Kayıt tarihi : 13/01/12
Soy Kökeni : Kraliyet
Hobiler : İnsanları küçümsemek, dik dik bakmak, burun kıvırmak...
Namı : Takma isimlerden nefret eder.

MesajKonu: Christopher Nicholas Carrington   C.tesi Şub. 18, 2012 8:36 am

N I C H O L A S C A R R I N G T O N


  -------- Christopher Nicholas
  Carrington
  İnsan & Henüz tarafını belli etmiyor.
  Kendini Beğenmiş, Prens etc.
  19
  Erkek & Tercihi bayanlardan yana (fazla seçicidir dikkat)
  İskandinav kökenli bir İngiliz
  Babanız çok zengin olunca buraya meslek olarak ne yazacağınızı bilemiyorsunuz.

A Y N A D A K İ Y A N S I M A

  ♔ Beyazımsı, kar izlenimi veren açık renk saçları düzdür ve onu farklı kılacak asaletini gizlemek isteyen genç işi bir kesimle dökülür alnına.
  ♔ Mavi gözleri her zaman etrafa dik dik bakar, beyaz tenlidir. Farklı renkleri ve koyuluklarıyla, yüzüne farklı bir renk katan tek şey mavi gözleridir. Bu görünümüyle bir İngiliz'den çok bir Rus'u, İskandinav'ı andırır.
  ♔ Pahalı giyinmeyi sever, hatta sevmekten çok, bu onun hayat tarzıdır. Aynısını başka bir yerde asla bulamayacağınız özel tasarımlar bulundurur dolabında (daha doğrusu giyim odasında). Genellikle kürklü, kalın montlar giyer. Yaz gününden çıkmış gibi açık giyinmekten pek hoşlanmaz, sonuçta vücudunu görmek herkesin haddi değildir.
  ♔ Kürklü pahalı montlarının yanı sıra deri ceketleri ve atkıları da bünyesinde fazlasıyla barındırır dolabı. Yazın dışarıya çıkmayı pek sevmez; asil beyazlığı kendisini, yüzünü veya vücudunu asla kötü göstermese de O, eritici güneşe değil kara aittir.
  ♔ Uzun boyludur ve abartılı olmayan kaslı sayılacak bir yapıya sahiptir.


İ Ç A Y N A


  ♔ Tıpkı ait olduğu karı andıran buz gibi, soğuk bir kişiliği vardır. Onu asla neşeli bir insan olarak tanımlayamazsınız. Daima soğuk ve ters bakışlar atar etrafına; sıcakkanlılıktan ve samimilikten yoksundur.
  ♔ Sırnaşık insanlardan nefret eder. Öpmek, sarılmak ve bu tür salakça sevgi gösterilerinden de, bunlara maruz kalmaktan da hiç haz etmez. İnsanların ona dokunması hadleri bile değildir; daha ona istedikleri zaman bakabilmeleri tartışma konusuyken.
  ♔ Karşısındaki kim olursa olsun, belli bir süreç içinde ona zar zor güvenir. Hatta direk, güvenmez diyebiliriz. Bunun bir nedeni de bol paranın getirdiği bilinçaltı paranoyalarından biridir. Çevresindeki insanların onu kullanıp kullanmadığı, amaçlarının ne olduğunu durmadan sorgular. Bir karar vermeden önce iyice düşünür. Aynı şey önemli hareketleri için de geçerlidir; oldukça sorgulayıcı, soruşturucu bir insandır kısacası.
  ♔ Neredeyse hiç gülümsemez. Bazen nadiren gülümsediğini gördüğünüz olur elbette, o da insan sonuçta ki bu gülümsemeler gerçek doğallığına aittir, çok azdır. Yapmacık gülümsemeleri ve bu tarz sahte sevgi dolu davranışları hiç sevmez, doğallığından yanadır.
  ♔ İnsanları yalancı gülümsemelerle karşılamaktansa doğal haliyle ters ters bakmayı seçmiştir kısacası ve bu iyi bir seçimdir; kimin için yüzünü eğip bükmek zorunda kalsın ki? Kimin için? Bunun dışında sessiz bir insandır; fazla konuşmaz, gülümsediği zaman şeytani ve sinsi görünür ve öyle her insanla iletişim kurmaz. Ona selam veren sıradan kişileri saymaz, yok sayar ve hiçbir şey olmamış gibi uğraştığı şey ile ilgilenmeye devam eder mesela.
  ♔ Adeta bir prens sanır kendini, her şeyi mükemmeldir ve daima mükemmel olmalıdır. Neredeyse herkesi küçümser, çünkü hiç kimse onun kadar mükemmel değildir. İnsanların hatalarını yüzlerine vurmayı, bu her ne kadar kabaca da olsa çok sever, asla vazgeçemez bu kötü alışkanlığından. Sivri dillidir, evet. İstediği bir şeyin olmaması gibi bir durum söz konusu bile değildir. Kendini sever ve herkesten üstün görür.
  ♔ Son derece hırslıdır. İsteyeceği her şey olmalıdır ve her zaman "En iyisi"ni ister. Azimlidir, asla da pes etmez. Çalışkandır. Üşengeçlik, tembellik zavallılara ait bir özelliktir çünkü. Ancak bazen, insanları başından savmak için üşeniyormuş gibi rol yapabilir. Onun istemeyeceği bir şeyin gerçekleşmesine imkan yoktur, silin aklınızdan her ne hayal ediyorsanız. İpler her zaman onun elindedir ve o, her zaman en iyisi, en güçlüsü, en mükemmeli olmaya devam etmelidir. Evet, aynı zamanda kibirlidir de.

A İ L E


  ♔ Aile kökeni Finlandiya'dan gelmektedir. Görünümlerinden de buna yakın bir tahmin yürütülebilir. Zamanında İskandinavya'dan İngiltere'ye göç etmişlerdir ve sadece çekirdek ailesi şuan İngiltere'de yaşamaktadır. Bunun dışında diğer geniş aile bireyleri *büyük anne - büyük baba - amca - hala - kuzenler* Norveç, Finlandiya ve İsviçre'de bulunmaktadırlar.
  ♔ Finlandiya'ya sadece bir kaç kez gitmiştir Nicholas. Rusça, Almanca gibi diller bilmesie karşın Fince bilmemektedir. Ailesinin göç etmesinin üzerinden zaman geçtikçe İskandinav kimliklerini kaybetmişlerdir.
  ♔ Ailesi, oldukça zengin bir ailedir. Bir araba firmasının sahipleri ve evet, aşırı ve aşırı derecede zenginler. Zaten Londra'nın şehir sınırlarına yakın ve şehrin sokak ışıklarına uzak bir yerde dev gibi bir malikanede yaşıyorlar. Kocaman, malikaneyi çevreleyen bir bahçesi olan, üç katlı büyük bir malikane bu. Nicholas'ın çocukluğu burada geçti, hala da aynı yerde yaşıyor. En azından hala oraya gittiğini söyleyebiliyoruz.
  ♔ Annesi ve babası birlikte, aynı malikanede yaşıyorlar. Annesi Rus, ancak bir İngiliz vatandaşı. Aile kendini bir İngiliz ailesi olarak kabul ettiği için birkaç kuşaktır Fince isimler koymuyorlar çocuklarına. Aynı zamanda annesi ile babası avcılık yapıyorlar.
  ♔ Bir kız kardeşi var. Daha doğrusu, bir ablası. Adı Christina. Kendisinden iki yaş büyük ve görünüm olarak çok benziyorlar. Ancak kişilikleri neredeyse zıt. Şu lise dönemlerinde ponpon kız takımlarındaki güzel görünümlü ve neşeli tiplerden biri o. Kardeşini çok sever ablası, onu ne zaman görse 'Nicky~! Aaah seni çok özlediim~!' diye sarılıyor kardeşine. O da ailesi gibi avcı. Nicholas çekirdek ailesi bir avcılardan oluşsa da kendisi avcılığın aptalca ve gereksiz olduğunu düşünüyor. Neden o asil ellerini aptal cadı kanıyla kirletsin ki? Bu tür işler zavallılar içindir sonuçta.
  ♔ Bunun dışında babasının bir aile dostunun kızıyla nişanlı. Kızın adı Chelsea. Başka bir firmanın patronunun kızı, zaten bu yüzden nişanlılar. Sevimli, cici, hanım hanımcık bir kız. Birbirlerine aşık falan değiller, bir iki selamlaşma dışında iletişim kurmuyorlar, ya da anne-babaları el ele malikane bahçesinde gezip sohbet etmelerini söylemedikleri sürece diyelim. Böyle durumlarda Nicholas yine surat asıyor, çünkü kız hiç dikkatini çekmiyor. Yine de diğer insanlar kadar küçük görmüyor onu, o da asil sonuçta. Çocukken yaşamış oldukları bir iki anı dışında birbirleri hakkında hiçbir şey hatırlamıyorlar, bilmiyorlar. O anı ise yıllar önce malikanenin bahçesinde oynarken Nicholas'ın aniden kızı ittirerek onu ördek havuzuna düşürmesinden ibaret.

G E Ç M İ Ş - B E L K İ D E G E Ç M E M İ Ş

  ♔ İngiltere'de özel bir hastahanede doğdu tıpkı ablası gibi. Malikanelerinde büyüdü Nicholas, ailesinden çok hizmetçiler, dadılar bakıyordu ona. Malikaneye durmadan girip çıkan misafirlerin çocukları, geçiçi arkadaşı oluyorlardı. Onları tanımasa da bir süreliğinde odasında ağırlıyordu onları ancak birlikte oyun oynadıkları falan olmuyordu, Nicholas diğer çocukların ona ısınmasını zorlaştıracak derecede soğuk bir çocuktu.
  ♔ Bunun dışında, ablası ise Nicholas'ın tam tersiydi. Oldukça sevecen ve sıcakkanlı, durmadan konuşan küçük ve oldukça güzel bir kızdı. Kardeşini küçükken de çok severdi, onunla hep oyunlar oynamak isterdi ya da saçına kurdele takar, onu sevimli bir oyuncak bebek gibi süsler ve evcilik ya da çay partisi gibi oyunlar oynardı onunla. Kardeşini öpmeyi ona sarılmayı o zamanlar da çok severdi. Nicholas'ın yaptığı tek şey ise karşılık vermeden dik dik bakmak olurdu, ya da bazen ablasının oyunları ve bu aşırı yapışkanlığı sabrını taşırırsa git başımdan gibi şeyler söylerdi ona. Ancak sonuç başarısız olurdu, Christina 'Awww! Benim kardeşim çok tatlıı~!' diye yine sarılırdı ona.
  ♔ İlk olarak İngiltere'de eğitim aldı. Lise öğretimini ise İsviçre'de, özel bir kolejde gördü. Aynı süreç ablası için de geçerli olduğu için, neredeyse bütün hayatlarını bir arada geçirdiler. İngilizce'nin dışında Almanca ve Rusça biliyor. Okuduğu okullarda arkadaşları ona 'prens' derlerdi. Ablasından ve onun vıcık vıcık sevgisinden her ne kadar kaçmaya da çalışsa okulun ponpon kız takımının ablasına yardım ederek onu durdurmasına ve yanaklarının acımasızca mıncıklanıp öpülmesine engel olamıyordu. Basketbolda iyiydi, ancak bu sporun, asaletini büyük ölçüde düşürdüğünü düşünmeye başladığı anda (ablası ve onun arkadaşlarının ponpon kızlar olarak basketbol maçlarına da adım atması gibi mesela) bıraktı sporu. Lise eğitimi bitince İngiltere'de üniversite eğitimi aldı, on sekiz yaşında nişanlanmak zorunda kaldı ve nişanlandığı kızdan hiçbir zaman hoşlanmadı. Buna karşın ablası hala bekar ve gençliğini yaşıyor ki bu da işin ucunda büyük bir haksızlık olduğunun apaçık göstergesi.


S E V İ L E N L E R & S E V İ L M E Y E N L E R


Yaz Kış
Soğuk Sıcak
Kar Güneş
Kalite Ucuzluk
Mesafe Sırnaşıklık
Asalet Basitlik
Sessizlik Gürültü
Doğallık Sahtecilik/Yapmacıklık
Para Fakirlik
Kendisi Diğer Sıradan İnsanlar
Mükemmellik Sıradanlık/Kusurlar
Avcılar Cadılar


D İ Ğ E R A Y R I N T I L A R

  ♔ Aşırı sorgulayıcı kişiliğinden midir bilinmez, kimi zaman insanların onun hakkındaki düşüncelerini tahminleri sayesinde tutturabilir. Hareketlerinize çok dikkat edin, çünkü her bir adımınızı dikkatle izliyor olacak.
  ♔ Kolay kolay güvenmez, kimseye güvendiğini de söylemez. Güvenini kazanmak için çok uğraşmanız gerekecek.
  ♔ Eğer sıradan bir insansanız, şansınıza küsün. Diğerlerinden ayırt edici bir farklılığınız olmadığı sürece dikkatini asla çekemezsiniz ve bırakın arkadaş falan olmayı, daha önce de yazıldığı gibi verdiğiniz selama bile karşılık vermeyi gerek görmez, sinek muamelesi yapar size.
  ♔ Ama kim olursanız olun bu ve yakınlığı sevmemesi ona yaklaşamayacağınız anlamına gelmez, tehlikeli görünür ancak durum ciddi olmadığı sürece kimseye zarar vermez. Tıpkı ablasının yaptığı gibi istediğinizi yapabilirsiniz ona. İsterseniz gidin sarılın, sadece dik dik bakar ve laflarıyla iğneleyerek git başımdan der size.
  ♔ Sivridilli olduğunu unutmayın, alıngansanız depresyona girebilirsiniz.
  ♔ Dedikodudan insanların ONUN ve başkalarının arkasından konuşmasından nefret eder. Çünkü bu apaçık basitliğin sembolüdür.
  ♔ Avcı olmaması demek avcıları sevmediği anlamına gelmez. Aslında buna tam olarak sevmek diyemeyiz, varlıklarını kabullenmek ya da nefret etmemek diye düzeltelim. Avcılardan nefret etmiyor çünkü onlar gereksiz ve pis bir nesil olan cadıları yok edip dünyayı temizliyorlar. Ama yine de, çok basitler.
  ♔ Güç bağımlısıdır. Güçlü olan her şey onun tarafında olmalıdır. Eğer farklı bir özelliğiniz veya potansiyel büyük bir gücünüz varsa (bu güç her ne konuda olursa olsun- onun işine yarayacaksa) iyi anlaşacaksınız demektir. En azından çıkarlarınız doğrultusunda.
  ♔ Not: Gerçekten çıkarcıdır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Nicholas Carrington
İnsan
İnsan
avatar

Mesaj Sayısı : 192
Kayıt tarihi : 13/01/12
Soy Kökeni : Kraliyet
Hobiler : İnsanları küçümsemek, dik dik bakmak, burun kıvırmak...
Namı : Takma isimlerden nefret eder.

MesajKonu: Geri: Christopher Nicholas Carrington   C.tesi Şub. 18, 2012 8:37 amI K O N L A R & R E S İM L E R

İkonlar:
 

Resimler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Nicholas Carrington
İnsan
İnsan
avatar

Mesaj Sayısı : 192
Kayıt tarihi : 13/01/12
Soy Kökeni : Kraliyet
Hobiler : İnsanları küçümsemek, dik dik bakmak, burun kıvırmak...
Namı : Takma isimlerden nefret eder.

MesajKonu: Geri: Christopher Nicholas Carrington   C.tesi Şub. 18, 2012 8:37 am

K A R A K T E R İ L İ Ş K İ L E R İ
# Bir ikon ve bir kurgu, hani kurgu yoksa da karakter hakkındaki düşünceleri yazın yeter efendim.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Christopher Nicholas Carrington
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Kanayan Ay  :: Oyuna Başlamadan Önce :: Karakter Haritası :: Kimlik Kartı-
Buraya geçin: