Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*
 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Clay Blackwell

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Clay Blackwell
Kirli Kan & Black Rose Akademisi Öğrencisi
Kirli Kan & Black Rose Akademisi Öğrencisi
avatar

Mesaj Sayısı : 177
Kayıt tarihi : 12/02/12
Yaş : 23
Soy Kökeni : Avcı
Namı : İtirafçı O.ç.

MesajKonu: Clay Blackwell   Paz Şub. 12, 2012 1:25 pm


Clayton Blackwell
1995, 14 Şubat
16 yaşında
Edinburgh, İskoçya doğumlu.
Hem anne hem baba tarafından İngiliz.
İnsan ırkından.
Biyonik
No1. Diğerlerine benzemeyen bir doğum olmuştu aslında 14 Şubatta... Doğumgünü bile kararlaştırılmıştı. Ne de olsa doğacak bebek normal bir bebek değil, mükemmel deneylerinin deneği olması için doğuruyorlardı... Doğduğu gibi çip kafasına takıldı tabii. Fizik dehası Daniel Blackwell ve Biyokimya dehası Esther Blackwell'in yeni insan ırkını yaratmaya ilk basamak olan bu çipi koymak için seçtikleri kişi oğullarıydı. Çift birbirlerini seviyordu. Özellikle Esther'e göre hiçbir şeyler paylaşamazdı kocasını. Sonsuza dek birlikte mutlu yaşamak... Hiçbir zaman oğlunun kocasıyla arasına gireceğini bilemezdi tabi. Daniel, oğluna öyle bağlandı ki, deneyi bile unutmuştu. Clay'in normal bir çocuk gibi büyümesi hakkında Esther ile sürekli kavga ediyor, Clay'i üzmemek için çok çabalıyordu. Ona denek ismi olarak uğurlu sayılarını verdi. Esther içten içe oğluna nefret beslemeye başladı. Hastalıklı düşünceler üredikçe beyninde daha çok yüklendi oğluna.

No2. Clay büyümeye başladıkça, hiç eksilmedi babasının sevgisi. İlkokulu normal bir okulda okumasını isterken babası, annesi babasını deneyi öne sürüp ikna ederek evde eğitim görmesini sağladılar. Ancak normal eğitimden daha farklıydı eğitimi. Bilgilerin çoğu çipe yükleniyor, bilgileri oturtması da normal hayattaki örneklerle yapıyorlardı. Deneylerinden sonra cadı avcılarına deneylerine satmayı planlıyorlardı. Bu çip sayesinde savaş esnasında kimse acı çekmeyecek, daha üstün saldırılar yapabileceklerdi. Tüm bilgilerini, gizemlerini bu çipin içine sakladılar. Tüm bunların yanı sıra Esther Blackwell her fırsatta çocuğunu sıkıştırıyor, onu korkutuyor ve bedeninde yaralar açıyordu deney yalanıyla. Clay babasının yanında ne kadar iyi büyüyorsa, annesinin yanında o kadar işkence görüyordu.

No3. Clay 14 yaşına gelince bile annesine yaranamamış, yine de ona olan saygısı nedeniyle annesinin ona yaptıklarını babasına hiç anlatmamıştı. Ancak babası oğlunun hareketlerinden az da olsa sezinleyebiliyordu birkaç şey. Bir gün Esther'in yaptığı her şeyi öğrenince büyük bir kavga çıktı ortaya. Daniel ilk defa Esther'e öyle bağırmıştı. En sonunda kendini tutamayıp bir tokat attı Esther'e. Esther bunun üzerine iyice sinirlenip Clay'i öldürmeye kalkıştı. Çipin zayıf noktasını bildiği için önce ondan yalancı bir özür diledi. Tam Clay her şey bitti derken Esther onu tutup evlerinin içindeki havuza atıyordu ki her şey ters gitti. Babası Esther'e ateş etmiş, Esther'i sıyırdığı için yaralanınca imha etme düğmesinin üzerine düşmüştü. Babası son dakikalarında Clay'e acı çekmemesi için ilk kurşunu sıktı. Ardından geri sayım bitene kadar ne kadar hızlı olursa o kadar hızlı çocuğunu dışarı çıkarmaya çalıştı. Ancak tam son kapıda Esther Daniel'i kendine çekti "Birlikte ölmeye söz verdik sevgilim." diyerek. Patlamayla tüm laboratuvar yok oldu. Daniel Blackwell can vermeden önce Clay'in hayata yeni başlaması için cebinde asla sıkmamayı umduğu ikinci kurşunu çıkarıp Clay'e sıktı. Böylece Clay'in datası temizlendi. Gözlerini açtığında geçmişe dair hiçbir şey hatırlamıyordu...

No4. Gözlerini açtığında büyük bir ağrı hissediyordu vücudunda -özellikle başında... Birisinin kollarında yatıyordu. Ameryliss adası kahyası. O günün ardından geçmişine dair hiçbir şey hatırlamasa da arada rüyalarında o sarışın kadını görüyor, Amerylisslerin hizmetçileri tarafından yetiştiriliyordu. Ameryliss malikanesinde yaşasa da Ameryliss'lerin çocuklarından hiçbiriyle karşılaşmadı. Ameryliss adasında iyi bir hayatı olacağı düşünebilse de çipinin yarattığı halüsinasyonlar nedeniyle sürekli krizler geçiriyor veya birilerine saldırıyordu. Zaman içinde bu durumlar da dinmeye başlasa da hafızasının ne zaman kendini sıfırlayacağını gösteren bir geri sayımlı saat icat etti. Saatin ardından uygun zaman gelene kadar bekledi ve Ameryliss'ler konuşurken duyduğu Black Rose Akademisini gideceği yer belleyip hafızasını tam kaybedeceği gece uçağa bindi, kaçtı adadan. Gözlerini açtığında, Amerylisslere dair hiçbir şey hatırlamıyordu.


DHA382 bir çip. Clay'i ayaklı bulunmaz bir bilgisayar haline getiriyor. Bu çip Clay'in ikinci beyni. Tüm anılar bu çipte toplanıyor, çipe bilgi yüklenebiliyor, bilgi silinebiliyor. Çip sayesinde Clay'e yapacakları bir programla söylenebiliyor. Çip sayesinde Clay diğer bilgisayarla iletişime geçebiliyor. Bir Hacker, Cracker programı bile denebilir Clay'e. Bilgisayarları bu çip sayesinde sinyaller göndererek kullanabiliyor, her türlü şifreyi aşabiliyor. Bu çip uyku halinda kapanıyor sadece tamamen. Bu nedenle ancak uyku esnasında Clay kendi beyniyle iletişim kurabiliyor. Ancak uyku esnasında çipten silinmiş anılarını rüya şeklinde görebiliyor. Çipin özel işlevlerinin çalışması için ise iki mermi ile harekete geçirilmesi gerekiyor. Bunun anahtarı iki adet mermi.
1.mermi Clay'in hiçbir acıyı hissetmemesine yazıyor. Böylece savaşlarda cesur bir robot oluyor. Duygusal acıyı yok edemediği için mermi, 1. mermide psikolojik baskı görürse başında ritmik bir ağrı hissedebiliyor.
2. mermi Clay'in çip üzerindeki bütün datayı temizlemesine yarıyor. Her şeyi unutuyor Clay.

Bu mermi sıkıldığı zaman şakağındaki çipe, mermi denilen kapsül parçalanıyor ve içinden bir tür radyo dalgası yayıyor. Bu dalga çipin çalışması için enerjiyi içeriyor kendinde. Çipin gücü bitmeye başladığında o acı hissetmeme durumundan kendisi çıkması gerek Clay'in. Yoksa çip kendini çalışırken kapatıyor ve birkaç saat komada kalıyor. *Çip kendini yenileyene kadar* Bu çalışma süresi bitince çip/bilgisayar kendini uyku haline alıyor.
Not olarak, bu uyku halinde dahi bir şey yapamasa bile çip karşısındaki kişinin yüzünü tanıyıp bilgileri karşısında çıkarıyor. O acı hissetmeme durumu için kurşun sıkılmadan önce, çip hep bir güvenlik kamerası gibi data topluyor. Yani Clay'in anılarını topladığı kısım çip. Kişileri gördüğü ve duyduklarıyla dosyalıyor ve o kişinin yüzünü yeniden gördü mü Clay'e hatırlamadığı an bilgileri gösterebiliyor.
Bu çipin yapabildikleri basit bir bilgisayarın yapabildikleri de diyebiliriz. Hafızada bilgileri topluyor, derinine bilgi saklayabiliyor.

Çipin bir diğer kötü yanıysa, bazı durumlarda işlevini yitirebiliyor. Bu durumlardan biri suya girmek -haliyle-. Clay suya girerse ve o an çip o kapsül tarafından çalışma halindeyse beyni parçalanıyor/kendini imha ediyor. Öldürmeyen kötü yanıysa eğer çipin bilgilerini reddederse beyinle çip çakışıyor ve komaya giriyor. Yani eğer çipe yapılacaklar yüklenirse Clay çipine uymak zorunda.
#Sessizliği ve teknolojik ortamları sever
#Kimseyi iplemeyecek kadar odundur.
#Uzun konuşmalara katlanamaz.
#Vaazları dinlemez.
#Teknolojiden hoşlanır.
#Bilgisayar dehasıdır.
#Hep yüzebilmek istemiştir. Şimdiye kadar hiç yüzememiştir. Yüzmek en büyük hayallerinden biridir.
#Sudan korkar.
#Kısa, sarı saçlı her kadını rüyalarında onu suya atan kadın -ya da direk annesi diyelim- sandığı için sarışın kadınlardan korkak/hiç haz etmez.
#Müzik dinlemeyi sever. Özellikle tekno ve elektronik müzikleri.
#Fazla neşeli insanları gereksiz bulur.
#Özürlerden hoşlanmaz. Özürlerin yalan olduğunu düşünür.
#Duygusuzdur.
#Kırılgan değildir.
#Geektir. Bilgisayar oyunları ve çizgi romanlara karşı ciddi duygusal bağlara sahiptir.
#İlk deneyimi PSD'si ile olmuştur.
#Mega sosyopattır.
#Her şeye ilgi duymaz. Bir şeye ilgi duyabilmesi için o şeyin gerçekten buna değer olması gerekir.
#Çabuk sıkılır.


●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●


j o u r n a l o f n o t h i n g n e s s
J o u r n a l N o 0 0

Çünkü iz bırakan anılar asla unutulmaz:
 


Alois Clayi Öpmüş:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Clay Blackwell
Kirli Kan & Black Rose Akademisi Öğrencisi
Kirli Kan & Black Rose Akademisi Öğrencisi
avatar

Mesaj Sayısı : 177
Kayıt tarihi : 12/02/12
Yaş : 23
Soy Kökeni : Avcı
Namı : İtirafçı O.ç.

MesajKonu: Geri: Clay Blackwell   Paz Şub. 12, 2012 1:27 pm

İkan yeri burası. Ha bir de ilişkiler.

●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●


j o u r n a l o f n o t h i n g n e s s
J o u r n a l N o 0 0

Çünkü iz bırakan anılar asla unutulmaz:
 


Alois Clayi Öpmüş:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Clay Blackwell
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Kanayan Ay  :: Oyuna Başlamadan Önce :: Karakter Haritası :: Kimlik Kartı-
Buraya geçin: