Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*
 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Schiffer Ailesi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Martin Schiffer
Kontratlı
Kontratlı
avatar

Mesaj Sayısı : 165
Kayıt tarihi : 22/01/12
Yaş : 54
Soy Kökeni : Simyacı
Hobiler : Oğullarına sarkan aşiftelerin saçını başını yolmak
Namı : 47 Yaşında Loli

MesajKonu: Schiffer Ailesi   Salı Ocak 24, 2012 5:46 pm

Aile alımımız yoktur. Yine de aile kurgumuzla ilgili bir karakter açmak isterseniz bana mesaj atın. Ya da diğer aile üyelerine. Yazık ezmeyeyim onları da- FABİAN OCAKTAKİ YEMEĞE BAK DEMEDİM Mİ BEN SANA?!

Schiffer Ailesi
Martin Schiffer
Gilbert Schiffer
Fabian H. Schiffer
Luitpold Claus Schiffer


Aile Reisi
Martin Schiffer

Aile Geçmişi
Almanyayı hala hatırlıyordu Martin kendi dükkanını Bealtada açarken. Almanya doğumlu olsa dahi ailesiyle İskoçyaya göç etmişlerdi. O günden sonra Bealta'dan da ayrılmadı Charlotte'la. Simyacı genç Martin Schiffer normal bir insan olan Charlotte Schiffer ile evlendi her şeyin başında. Ne geniş çaplı bir aileydi bu ailenin kökü ne de soylu kanı taşıyordu. Sadece baba mesleğini devam ettiren kızıl saçlı bir adamdı Martin. Bealta'da açılan ilk babasından bağımsız dükkandan sonra Charlotte'un Gilbert'a hamile kalışıyla yeni bir yer aramaya başladılar. Bealta da mükemmel bir köydü nihayetinde fakat o kadar cadının arasında bir çocuğu büyütmeyi istemeyerek en mantıklısını yapıyordu Charlotte nihayetinde.
Gilbert'ın doğmasından sonra aile Limerick'e taşındı. Uzun süre orada yaşamışlar, işyerleri de o süre içerisinde epeyi büyümüştü. Önce Fabian doğdu ailede kimseye benzemeyen bir simayla. Ardından minik Luitpold takip etti abisini. Aralarında büyük yaş farkı olmaması işlere yetişmeyi zorlaştırsa da nihayetinde ailenin her üyesi mutluydu.
Daha sonra o geldi. Sislerin arasındaki cadı Viviette, hedef olarak bu aileyi seçmiş, iki yıl aileyi oyaladıktan sonra -Martin sonun ne olacağını biliyordu nihayetinde fakat uzatmaları oynayarak ailesini korumaya çalışıyordu- saldırısını yapmıştı. Gilbert 15 yaşındayken eve gelen Viviette evi yakıp Gilbert ve Charlotte'u kaçırdı. O sırada evde olan Luitpold saklandığı için kurtulmuş, Fabian da Martin onu dışarı çıkardığı için tüm hengameden uzak kalmıştı. Eve gelip manzarayı görünce yangını yardımlarla zor söndüren Martin, çocuklarıyla Bealtadaki eski evlerine döndü. Onları tanıdık bir aileye emanet etmesinden sonra Limerick'te karısı ve çocuğunu kaçıran cadı Viviette ile yüzleşmeye gitti.
Viviette ölmeye başlamış bedeni için Charlotte'u kullanmıştı bile. Karısının öldüğünü öğrenen Martin yıkılsa dahi çok değer verdiği karısına bir söz vermişti. Çocuklarını ne olursa olsun koruyacağı...
Charlotte'un bedenindeki cadı Viviette'i öldüremezdi. Ne olursa olsun eli kalkmazdı o bedene zarar vermek için. Viviette de biliyordu bunu. Bu nedenle bu zaafını kullandı yaşlı simyacının. Günlerce Viviette'den işkence görmüş Gilbert'ı öne sürdü Martin için. Eğer Martin Viviette'in yeminli kölesi olursa Gilbert'ı tamamen serbest bırakacaktı. Ya Gilbert onun kölesi olurdu ya da bilge simyacı Martin. Ya gençlik çalacaktı Viviette onlardan, ya da nesilden nesile aktarılmış engin simyacı bilgeliği. Martin kabul etti. Cadıyla anlaşma yapacaktı oğlunu kurtarmak için. Ömrünü dahi feda edebileceği karısına söz vermişti. Oğullarını ne olursa olsun koruyacaktı. Fakat tek bir şey istedi cadıdan. Yalvardı önünde diz çökerek. Ona 10 yıl verecekti. 10 yılın ardından cadı istediğini yapabilirdi ona. Sonsuz bir işkenceyi dahi kabul ediyordu fakat, on yıl beklemeliydi. Oğullarının her birini adam edip kendi ayaklarının üzerinde durmalarını sağlayana kadar, hepsini tam bir güvence altına sokana kadar nasıl bırakırdı onları? Hepsi daha ufak bir çocukken, nasıl ardından düşünmeden bırakıp giderdi?
Cadı bu şartı kabul etti. Anlaşma yapıldı, Martin'in sol omzunda kontratın işareti oluştu. Ertesi sabah kollarında Gilbert ile köye dönerken Martin'in yüzünde bir gülümseme vardı. Fakat henüz farkında olmadığı bir ayrıntısı vardı kontratın. Evet cadı bekleyecekti 10 yıl Martin'i almak için. Fakat Gilbert için de askıya alınmıştı o 10 yıl. On yıl boyunca Viviette'in elleri omuzlarında kalacak, on yıl boyunca Viviette'e bağlı ufak bir yanı daha olacaktı.
Çocuklarına dair hep eşit olan Martin o gece gördüğü manzaradan sonra Fabian'dan uzaklaşmamış da değildi. Eğer onu o gece lanet sirke götürmemiş olsaydı ailesini koruyabilirdi belki de? Cadı eve geldiğinde onunla konuşurdu, biraz daha uzatırdı süresini? Eğer Fabian o gün o kadar sirk için sızlanmamış olsaydı her şey daha iyi olabilirdi?
Yine de içindeki suçluluk duygusunu yine içinde esir bıraktı. Fabian, kıymetli oğluna yansıtmamaya çalıştığı bu ağır acının ağırlığı ne zaman göğsünü yırtıp patlardı bilemiyordu. Fabian'a her sarılışında o baba sıcaklığını verecekti.
Charlotte'un gidişi ve kontratın ardından doğan güneş onların şafağı oldu. Oğullarını da alıp İngiltere'ye taşındı Schifferlar. Martin artık oğulları için anne de olmak zorundaydı. O da alemin en kral annesi olmayı karar kılığ zaten tıfıl olan vücuduyla Martina evrimine girdi. Yüzüne sürdüğü kremler, genç makyajlar ve o omuzlarına kadar gelen gür turuncu saçlarını düzene sokmasıyla o kadar da Martina'lığa yabancı durmuyordu. Ufak sevimli bir saç tokası, fırfırlı sevimli bir elbise ve ta-daa~ Martina Schiffer hazırdı.
İngiltere'de engenlik dönemine giren Fabian ve çileleri bir cafe açmaya karar verip Parkın orada sevimli bir cafe açılmasını kabul etti annecik Martin. O günden sonra simyacılığının yanında bir de cafenin sevimli, genç(!) maid kızı olmaya başladı.

düzenlenecek.

●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●


:★★★★★:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Martin Schiffer
Kontratlı
Kontratlı
avatar

Mesaj Sayısı : 165
Kayıt tarihi : 22/01/12
Yaş : 54
Soy Kökeni : Simyacı
Hobiler : Oğullarına sarkan aşiftelerin saçını başını yolmak
Namı : 47 Yaşında Loli

MesajKonu: Geri: Schiffer Ailesi   Salı Ocak 24, 2012 5:46 pm

üye tanıtımları gelecek buraya.

●.._.·●.._.·●............♣............●·._..●·._..●


:★★★★★:
 

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Schiffer Ailesi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Kanayan Ay  :: Oyuna Başlamadan Önce :: Karakter Haritası :: Aileler ve Takımlar-
Buraya geçin: