Kanayan Ay
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanayan Ay

*Buraya random gothic cadılı söz geliyor*

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri

2 posters
YazarMesaj
Eadwyn N. Eveas
Kirli Kan
Kirli Kan
Eadwyn N. Eveas

Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri Empty
MesajKonu: Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri   Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri EmptyPtsi Ocak 16, 2012 8:52 pm

Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri 6ia1hz

Ne dilediğine dikkat et -Ravenloft'un karanlık güçleri seni duyabilir.

Acıyla sonuçlanan ümitsiz bir aşk öyküsü...
Kayalıkların tepesine inşa edilmiş korkunç bir şato...
Açılmaması gereken kilitli bir oda...
Ve iki vampirin dehşet verici iradelerinin çarpışması...

Bir zamanlar, Jander henüz hayattayken, uzun zaman önce ölmüş birinin cesedini bulmuştu. Derisi sağlam ve gergin görünüyordu, ancak elf kılıcıyla dürttüğünde parçalanmış ve içinden kurtlar fışkırmıştı. Strahd öyküsünü bitirdiğinde, Jander'in aklına gelen imge işte buydu. Tıpkı ceset gibi, bu öykü de hoş görünmüyor, ancak bir bütün oluşturuyordu. Jander, daha derinlere dalarsa öykünün karanlık gerçeğinin, cesetten fışkıran kurtlar gibi ortaya döküleceğini biliyordu.

Jander'in gözünde vampirliğin tanımı (okumanızı şiddetle tavsiye ederim.):

"Kana duyulan ihtiyaç başka hiçbir susuzluğa benzemez. çölde kaybolmuş, dili damağına yapışmış, ağzındaki kavrulmuşluğu, pamuksu tadı giderebilmek için en küçük nem damlasına bile hasret duyan bir adam düşün, bu benim susuzluğumun yanında hiç bir şeydir. Hücresindeki bir mahkum, günlerce yemek verilmemiş; midesini oyulduğunu hissediyor ve hücresini paylaştığı farelere, üzerinde yattığı pislik içindeki şilteye hatta kendi etine yemek gözüyle bakıyor, benim susuzluğumu anlayamaz.

Ve her gece işte böyle uyanırız. Mezarlarımızdan, tabutlarımızdan, mağaralarımızdan ve yaşayanlar arasındaki diğer saklanma yerlerimizden çıkarız. Çünkü ölüyüz, fakat yaşıyoruz. Gölgelerin içinden fırlayarak ya da tedbirsiz bir gezgini kandırarak, tüm eşyalarından daha değerli bir şeyi çalarız. Onu tutarız, bir yabancıyı ve onunla sevgililerinin paylaştığından bile daha özel bir şey yaparız. Onun kanın alır ve bununla yaşarız. Bu harika bir duygudur. Kan yaşamdır ve onu almak kadar güzel hiç bir şey olmaz, dolmakta olan boş bir vazoymuş gibi. Bu sahte bir kendinden geçiştir, bunu biliriz, bunu biliriz ve yine de devam ederiz.
Sonra o an biter ve kollarımdaki hareketsiz bedene bakarım. Ona tecavüz etmişimdir ve kendimden utanırım.

Onun için ise dişler ateş ve buzdur, delici ve emici. Kanın damarlarından sanki kalbinin ta kendisi sökülüyormuş gibi çekilip alındığını hisseder. Çaresizdir, tamamen, mutlak olarak çaresiz. Ana karnından yeni çıkmış biri bebekten bile daha çaresiz. Ama cehennemi bir denge vardır. Biz de çaresiziz. Ölümlülere ihtiyacımız var. Onların kokusunu, kanlarının kokusunu, yeni doğmuş bebeğin annesinin sütlü kokusunu aldığı gibi alırız. Dalgaların sahile çekildiği gibi onlara çekiliriz ve direnmemiz mümkün değildir. Bizim kadar lanetlenmiş başka kimse yoktur.

Nefes alırken kötü kalpli biri değildim. Adalet ve iyilik için dövüşen bir savaşçıydım. Tüm adamlar ya dostum ya da onurlu düşmanlarımdı. Kadınlar saygı duyulan yaratıklardı. Dünyanın dokunduğum yerde biraz daha iyi olduğunu söylersem övünmüş olmam.

Şimdi ise hayal bile edemeyeceğiniz şeylerden acı çekiyorum. Atlar emirlerim olmadan beni taşımıyorlar. Ormanın hayvanları kokumu aldığında korkuyla kaçışıyorlar. Artık dünyamda güzellik kalmadı. Karanlık ve yıkım içinde yaşıyorum ve bir hastalık gibi bunu her yere yayıyorum. Toprağın kendisi benden nefret ediyor, küçük bir dokunuşumdan bile tiksiniyor."

Artık basımı yapılmıyor ama gerçekten de yazımıyla vs bence en güzel vampir romanlarından biri. ^^ Basımı yapılmadığından isteyeni olursa e-book olarak atabilirim. ^^ Gerçi pc'imin neresine kaydettiğim konusunda hiçbir fikrim yok ama bir şekilde bulmaya çalışırım. ^^"
Cécile D. Piémont
Çaylak Cadı & Akademi Öğrencisi
Cécile D. Piémont

Soy Kökeni : Cadı
Namı : Kristal Cadı Dorothèe

MesajKonu: Geri: Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri   Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri EmptyPtsi Ocak 16, 2012 8:59 pm

İlginç gibi duruyor ._. Uzun zamandır kitap falan okumuyordum. Eğer bulabilirsen, sevinirim :3
https://bleedingmoon.yetkin-forum.com/t178-c-e-c-i-l-e
Eadwyn N. Eveas
Kirli Kan
Kirli Kan
Eadwyn N. Eveas

MesajKonu: Geri: Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri   Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri EmptyPtsi Ocak 16, 2012 9:04 pm

Cécile D. Piémont
Cécile D. Piémont

Soy Kökeni : Cadı
Namı : Kristal Cadı Dorothèe

MesajKonu: Geri: Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri   Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri EmptySalı Ocak 17, 2012 2:36 pm

Çok teşekkürler Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri 258090188
https://bleedingmoon.yetkin-forum.com/t178-c-e-c-i-l-e
Eadwyn N. Eveas
Kirli Kan
Kirli Kan
Eadwyn N. Eveas

MesajKonu: Geri: Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri   Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri EmptySalı Ocak 17, 2012 3:55 pm

Bir şey değil. :3

Sislerin Vampiri / Ravenloft Efsaneleri
1 sayfadaki 1 sayfası